HRVATSKA UDRUGA ZA EPILEPSIJU NA 13. EUROPSKOJ KONFERENCIJI O EPILEPSIJI I DRUŠTVU

153 Ljubljana Congress Logo WEBOd 28. do 30. kolovoza  2013. godine u Ljubljani (SLO) je održana  13. Europska konferencija o epilepsiji i društvu (ECES) u organizaciji Internacionalnog biroa za epilepsiju (IBE). U konferenciju su bile uključene službene podružnice IBE pojedinih zemalja, a tako i Hrvatska udruga za epilepsiju (HUE).  Glavni slogan je bio  “Breakdown the barriers and stand up for Epilepsy” („ Srušite prepreke i ustanite za epilepsiju“).  Prvog dana konferencije je po prvi puta održana inovativna radionica „Advokati za epilepsiju“ osmišljena s ciljem podizanja osviještenosti o epilepsiji i poboljšanja zdravstvene skrbi kroz interdisciplinarnu suradnju. Radionici su prisustvovali  liječnici, medicinske sestre, osobe s epilepsijom i članovi njihovih obitelji, srodni zdravstveni profesionalci, njegovatelji, neuropsiholozi, fizioterapeuti, socijalni radnici i učitelji. Slijedeća dva dana održana su zanimljiva predavanja o mogućnostima liječenja epilepsije, epidemiologiji epilepsije, kognitivnim poteškoćama osoba s epilepsijom, značaju grupa podrške, ostvarivanju suradnje s ostalim organizacijama i socijalnim medijima (http://www.epilepsyandsociety.org/programme/). Na Konferenciji se istaknula poznata hrvatska glumica, a sada i znanstvenica Vitomira Lončar koja je zastupala potrebu za aktivnim rušenjem još uvijek prisutnih stereotipa o epilepsiji prisutnih u današnjem društvu te podijelila svoja iskustva iz aspekta žene koja živi s epilepsijom. Posebno nas je učinilo ponosnim što je Predsjednik Hrvatske Udruge za epilepsiju, prof.dr.sc. Ivan Bielen, održao  izlaganje u kojem je prikazao rezultate dosadašnjeg rada naše Udruge što je naišlo na značajno odobravanje predstavnika drugih zemalja članica i predsjednika IBE dr. Athanasiosa Covanisa. Vratili smo se kući puni entuzijazma i ideja za daljnji nastavak rada naše Udruge!

[nggallery id=26]